Anasayfa / Ürünlerimiz

Firmamızdan satın alabileceğiniz ürünleri listeleyin.

Ürün Kodu : 108
Ürün Fiyatı : 240 TL/m.

Ürün Özelliği :

   Akustik Perde; ses emici özelliğe sahip, ses tınlamasını önleyen, ses yalıtımı sağlayan perdelerdir. Özel apreli akustik kumaş altına, diğer özel katmanlar kullanılarak yapılır. Ses kirliliği, günümüz metropoliteninde kontrolden çıkmakta, uyuma, öğrenme, üretkenlik ve yaşam kalitemizi olumsuz etkilemektedir. Akustik perde sistemleri; bu tür ses kirliliklerini önlemekte en iyi çare olduğu gibi ayrıca ses tanılamasını da önlemekte, daha kaliteli bir yaşam alanı oluşturulmasını sağlamaktadır.

Akustik Perde Kullanım Alanları:

   Bay Perdecim Akustik Perde Sistemleri; spor salonları, eğlence mekânları, eğitim tesisleri, çok amaçlı salonlar, müzik kayıt odaları, ofisler, hastaneler, kafeler, toplantı odaları, evlerde ve otellerde kullanıla bilmektedir. Bu kullanım alanlarında dışarıdan gelecek her türlü gürültü ve ses kirliliğinin istenmediği, aynı zamanda perdenin kullanılacağı alandaki sesinde dışarıya çıkmasını önlemek için sizlere iyi bir ses yalıtımı ve akustik kontrol sunmaktadır.

Akustik Perde Özelliği ve Dikimi:

   Akustik Perde, ses emici özelliği olan kumaş ve diğer materyallerin bir araya getirilmesiyle üretilir. Akustik Ses Yalıtım Perdesi üç katmandan oluşmaktadır. Ön bölümünde özel apreli olan akustik kumaş, orta kısımda cam elyafı, arka kısımda da Blackout kumaş kullanılmaktadır. Akustik ses yalıtım perdesi en az 1 X 2 pile oranında pileli olarak dikilmelidir. Pile oranın daha fazla olması, ses yalıtımında daha fazla etki sağlayacaktır.

Akustik Perde Nedir?

   Akustik perde ile akustik ses yalıtım perdesi hep karıştırılmaktadır. Akustik perde sadece ses yankısını, tınlamayı önlemek için kullanılan perdelerdir. Akustik ses yalıtım perdesi ise tınlamanın yanında ses kesme özelliğine de sahip perde sistemidir. Akustik Perde ve Akustik Ses Yalıtım Perdesi evlerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Akustik Perde Temizliği:

   Akustik perde ve Akustik Ses Yalıtım Perdesi sadece kuru temizleme yapılabilen, kesinlikle yıkama yapılmaması gereken perdelerdir. Akustik ses yalıtım perdeleri, normal perde görümünde ve her mekâna uygulanabilir özelliktedir. Mekân dekorasyonuna göre istenilen rengi seçme özelliği vardır. Akustik Ses Yalıtım Perdeleri normal kornişlerde, rüstiklerde, Japon perde raylarında da rahatlıkla uygulanabilmekte ve dekoratif perde olarak da kullanılabilmektedir.

Akustik Ses Yalıtım Perdesi Nedir?

   Akustik Ses Yalıtım Perdesi ses dalgalarını emme özelliğine sahip özel dokunmuş akustik kumaş kullanılarak yapılır. Bu özel dokunmuş kumaşa ayrıca özel bir kimyasal, apre yöntemiyle uygulanır. Yine de bu kumaş tek başına ses yalıtımı sağlamamaktadır. Ses Yalıtım perdesi özel dokunmuş olan akustik kumaş arkasına yine özel yapım olan cam elyafı ve onunda arkasına astar olarak, blackout kumaş kullanılarak, en az üç katmanlı olarak yapılmaktadır. Akustik ses yalıtım perdesi bir de dört katmanlı olarak uygulanır. Dört katmandaki fark; en arka bölümde, ön bölümde uygulanan akustik kumaş, tekrar arka kısım da bir daha kullanılmasıdır. Böylelikle her iki taraftan görünümde aynı materyal kumaşın görünmesi hem de ön ve arka tarafta kullanılan, akustik kumaşın ses izolasyonunu artırmasını sağlamaktır.

   Önemli Not: Akustik ses yalıtım perdesi yukarıdaki açıklamamızdan da anlaşılacağı gibi özel ürünler kullanılarak yapılabilen, ancak bu şekilde uygulanmasıyla sonuç verebilen, bir özel perde sistemidir. Bunun haricinde uygulanan hiçbir kumaş ve materyalden, kesinlikle ses yalıtım perdesi olmamaktadır. Son zamanlarda çift kat kadife kumaştan ya da bu çift kat kadife kumaşın içine blackout kumaş konularak veya farklı bir materyal konularak, ses yalıtım perdesi yapan, kişiler ve firmalar çoğalmıştır. Böyle bir uygulamayı sakın kabul etmeyin. Kadife kumaşın tınlamayı önleme özelliği azda olsa vardır. Fakat çift kat uygulanıp, içine de ne konulursa konulsun, ses yalıtım özelliği kesinlikle yoktur. Böyle bir uygulama sadece sizi kandırma amaçlıdır.

   Akustik Ses Yalıtım Perdesi doğru teşhis, doğru kumaş ve izole malzemeleri kullanılıp uygulandığında, ses geçir-genliğinde, uygulanacağı alanın yapısına bağlı olarak %40 ile %85 oranında azalma sağlayacaktır. Akustik kumaşlar; akustik paravan sistemlerinde, asma yüzer tavan panellerde, masa seperatörlerinde, akustik duvar panellerinde ve birçok akustik uygulamada kullanılan, yanmaz özellikte kumaşlardır. Zengin renk çeşitliliğinin yanında, ses dalgalarını kıran, absorbe eden, yansıtmayan bir özelliğe sahiptir.

   Akustik ses yalıtımı sağlayan diğer ürün çeşitlerimiz olan; Akustik panel perde, Akustik Japon perde, Akustik Yumurta Sünger, Akustik Piramit Sünger, Bariyerli Akustik Ses Yalıtım Süngeri, Akustik Duvar Kâğıdı veya Akustik Stor perde gibi ürünlerimiz de mevcuttur.

   Mekânınızda iç akustiği sağlayan perdeler takılmadan önce ve takıldıktan sonra olmak üzere, iki kez ölçüm yapıldığında, odalarınızın akustiğinde önemli bir gelişmenin olduğunu gösterdi. Akustik ses perdesi, ses yalıtımı sağlayan panel perde, Japon perde veya stor perde olmadan ortalama yankılanma süresi 1,24 saniye iken, Akustik perdenin montajdan sonra bu oran 0,8 saniyeye düşmüştür.

**Ücretsiz keşif, Akustik Ses Yalıtım Perdeleri ve sistemleriyle ilgili detaylı bilgiyi müşteri hizmetlerimizle bağlantı kurarak alabilirsiniz. **