Anasayfa / Ürünlerimiz

ÜRÜNLERİMİZ

Firmamızdan satın alabileceğiniz ürünleri listeleyin.

Ürün Kodu : CM-109

Ürün Fiyatı : Müşteri Hizmetlerimizi Arayınız.

Ürün Özelliği :

   Isıcam arası jaluzi perde evlerde ve iş yerlerinde ısı camın içinde kullanılan jaluzi perde sistemleridir. Isı cam arası jaluzi perde slaytları ve sistemi özel üretilen ürünlerdir. Birçok çalışma mekanizma sistemi kullanılabilmektedir. Motorlu ısı cam arası jaluzi perde sistemi de bu sistemlere dahildir. 

   Isıcamlar ısı yalıtımı için genellikle dış cephede kullanılan cam sistemleridir. İçlerinde özel bir gaz vardır. Isı camlarda kullanılan jaluzi perde bu gaz sisteminden etkilenip deforme olmayacak alaşımdan yapılmaktadır. 

   Çift camlar ofislerde ve iş yerlerinde, ara bölmede iç mekânlarda kullanılan camlar olduğundan dolayı, ısı camda kullanılan gaz kullanılmaz. Dolayısıyla çift cam içine kullanılacak jaluzi slaytları, ısı camda kullanılan jaluzi slaytları gibi özel alaşımlı olması gerekmez. Çift cam arasında normal jaluzi slaydı kullanmak maliyet açısından daha ekonomik olacaktır. 

Isı Cam Arası Jaluzi Mıknatıslı Sistem: 

   İki ayrı cam plakası arasına yerleştirilen jaluzi sistemi, diğer jaluzilerden farklı olarak kirlenme bozulma ve bakım gibi dezavantajlarından arınarak daha kolay bir kullanım sağlamaktadır. Mıknatıslı jaluzi sistemi, camda veya cam çıtasında delik olmadan, mıknatıslı redüktör sistemi sayesinde hareket ettirilerek kullanımı sağlanmaktadır. 

   Isıcam arası mıknatıslı sistem jaluzide, cam veya cam çıtasında delik olmamasından dolayı zaman içinde deforme olan, devamlı tozlanan jaluzilerin yerini, uzun yıllar boyunca ilk gün ki görüntüsünü muhafaza eden ve ısıcamın bütün özelliklerini muhafaza ederek ilave ses ve ısı izolasyonu sağlayan bir ürün olarak imalatı gerçekleştirilmektedir. 

   Isıcam arası Jaluzi Perdeler Motorlu sistem olarak da uygulanabilmektedir. Diğer motorlu perdelerde olduğu gibi tek kumanda ile 32 perdeyi tek tek ve aynı anda kumanda etmek mümkündür. 

Isı Cam ve Çift Cam Jaluzi Perde Arasındaki Fark: 

   Isıcam arası jaluzi perde ile Çift cam arası jaluzi perde hep karıştırılmaktadır. Bu iki perde görünüm ve kullanım olarak aynı olsa da uygulama, mekanizma ve slayt kalınlığı olarak birbirinden farklıdır. Isı cam içine uygulanan jaluzi perde 12mm slayt genişliğine sahiptir ve camla beraber yapılır. Cam dâhil çıta genişliği 2.8 mm. gelmektedir. 

   Çift cam arası jaluzi perde de ise cam hariç kasa (mekanizma) genişliği 3,5 mm. gelmektedir. Dolayısıyla bu iki farklı sistemin genişlik sorunundan dolayı aynı amaçla uygulanması mümkün olmamaktadır. Ayrıca ısı camda cam arasına özel bir hava doldurulmakta ve bu hava normal jaluziyi deforme etmektedir. 

Çift Cam Arası Butonlu Sistem Jaluzi Perde:  

   Çift cam arası jaluzi rahatlığını daha ekonomik olarak yaşamanızı sağlayacak butonlu jaluzi sistemleri, her türlü kapı, pencere ve ara bölmelere uygulanabilir nitelikte bir ürün olarak tasarlanmıştır. Isıcam arası butonlu jaluzi sistemleri doğrama üzerine yerleştirdiğimiz buton sayesinde bir dokunuşla jaluziye eksen el hareket vererek kullanımını sağlayabilirsiniz.

 Çift Cam Arası Plise Perde: 

   Çift cam arası plise perdeler, diğer jaluzi sistemlerimiz gibi modern ev, büro, restoran ve kış bahçesi gibi mekânlarda kullanabileceğiniz dekoratif kullanım kolaylığı olan ürünlerdir. Kumaşın pile şeklinde ipler ve özel bir mekanizma yardımıyla katlanarak toplanmasıyla çalışır. Sistem olarak kumaşın yukarı aşağı hareketini kolaylaştırıcı bir alt ray ağırlık çıtası ve perdeyi istenilen noktada stoplayıcı ip mekanizmasından oluşmaktadır. 

   Çift cam arası plise perdelerde, yarı şeffaf kumaşlardan ışık geçirmeyen kumaşlara kadar geniş yelpazede farklı seçenekler bulunmaktadır. Kullanılan kumaşlar solmaz özelliktedir. Yangın güvenliğinin önem taşıdığı okul ve kamu binaları gibi yerler için alev almaz kumaşlar da mevcuttur. Bütün parçalar ultraviyole ışınlarına dayanıklı malzemelerden İmal edilmiştir. 

   Çift cam arası plise perdeler birçok mekanizmalı perdeye göre uygulama zorluğu olan yerlerde tercih edilebilir. Perdenin toplanmış yüksekliğinin oldukça az olması ve hafifliği, yere kadar cam olan büyük cepheli alanlarda kullanım kolaylığı sağlar. Çift cam arası plise perde ürünümüzde de milli ve mıknatıslı sistem seçeneklerimiz sizlerin kullanımına sunulmuştur.